Hoppa till sidans innehåll

Resultat KM i dressyr 2015

11 MAJ 2015 15:26
Igår hade vi KM i dressyr och fick se jättemånga fina ritter!
Stort GRATTIS till våra klubbmästare Nathalie Ericson, Emma Zell, Helén Marijnissen och Isabell Lundberg!! Ett stort tack även till våra funktionärer samt till övriga tävlande!
  • Skapad: 11 MAJ 2015 15:26

Resultat Klubbmästerskap i dressyr 10 maj 2015            
             

Klass 1 Lektionsekipage KM seniorer

           

plac.

Ryttare

Häst

Jun/Sen

Program

Poäng

%

1

Nathalie Ericson

Caruso

S

LC:1

188,5

69,81%

2

Pernilla Molitor

Zigge

S

LC:1

179

66,30%

2

Sandra Liljestrand

Elliot

S

LC:1

179

66,30%

2

Nathalie Ericson

Dolce Vita

S

LC:1

179

66,30%

5

Catarina Oveborn

Dolce Vita

S

LC:1

175

64,81%

6

Sandra Liljestrand

Jacob

S

LC:1

173,5

64,26%








Klass 1 Lektionsekipage KM juniorer

           

plac.

Ryttare

Häst

Jun/Sen

Program

Poäng

%

1

Emma Zell

Bailey

J

LC:1

183

67,78%

2

Erika Benjaminsson

Leika

J

LC:1

177

65,56%

3

Erika Benjaminsson

Bailey

J

LC:1

176,5

65,37%

4

Frida Lindqvist

Elliot

J

LC:1

173

64,07%

5

Frida Lindqvist

Findus

J

LC:1

166,5

61,67%

6

Isabell Johansson

Felix

J

LC:1

147

54,44%

7

Cornelia Fischer

Kira

J

LC:1

144

53,33%
             

Klass 2 Privatekipage förklass, juniorer





Plac

Ryttare

Häst

H/P

Jun/Sen

Program

Poäng %

1

Caroline Anjemark

Cero

P-B

J

LC:1

160,5 59,44%

2

Emelie Ohlsson

Rip´s Garant

P-D

J

LC:1

155 57,41%








Klass 2 Privatekipage förklass, seniorer





1

Helén Marijnissen

Benedikt

H

S

LC:1

182 67,41%

2

Hanna Bäckevik

Othello K

H

S

LB:1

178 63,57%

3

Sofia Dahlström

Zandra

H

S

LA:1

241,5 63,55%

4

Cajsa Kling

Vanessa

P-D

S

LB:1

173,5 61,96%








KM klass Privatponny







Plac.

Ryttare

Häst

H/P

Jun/Sen

Program

Poäng %

1

Isabelle Lundberg

Shaad

P

J

LA:1

250,5 65,92%

2

Emelie Ohlsson

Rip´s Galant

P

J

LC:1

162 60,00%

3

Cajsa Kling

Vanessa

P

S

LB:1

163 58,21%

4

Caroline Anjemark

Cero

P

J

LC:1

149,5 55,37%








KM klass Privathäst







Plac.

Ryttare

Häst

H/P

Jun/Sen

Program

Poäng %

1

Helén Marijnissen

Benedikt

H

S

LC:1

191 70,74%

2

Sofia Dahlström

Zandra

H

S

LA:1

246 64,74%

3

Hanna Bäckevik

Othello K

H

S

LB:1

179,5 64,11%

4

Jessika Karlsson

Benjamin

H

S

LB:1

175 62,50%

5

Ingela Hedman

Intenzo

H

S

LA:1

235,5 61,97%

6

Marika Skoglund

Hipson

H

S

LB:1

168,5 60,18%

7

Johanna Stenberg

Eline Juweel

H

S

LC:1

151 55,93%
















Skribent: Maria Hake

i STORA HÖGA

 

 

 

Mitronic

 

MR

 

 

 

SH-GOLV

 

Stena_Logo_Tagline

 

 

uklum

Postadress:
Stora Höga RK - Ridsport
Smundstorp 214
44493 Spekeröd

Kontakt:
Tel: +46303777995
E-post: personal@storahogari...

Se all info