Hoppa till sidans innehåll

Egna ryttares resultat


Har du varit ute och tävlat och blivit placerad? Skicka ett mail till This is a mailto link så kommer det med nedan.

Om ni inte mailar in försöker vi i mån av tid leta resultat och lägger ut en del av det vi hittar. :-)

 

Grattis till alla duktiga ryttare 2018!

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

20/5

Valsängs RF

LC:1 1 av 7

Jack Dahlberg

Gaius Maximus

20/5

Stora Höga RK

100 cm bed.A0+A0 4 av 13

Jack Dahlberg

Erika Jannesson

Linn Ohlander

Johanna Stenberg

Gaius Maximus

Matthew

Tatiana

Eline Juweel

13/5

Billdals RK

Bohuscupen för häst

hoppning final

90 cm bed.A:inverkan 2 av 11
Erika Jannesson

Matthew

13/5

Billdals RK

90 cm bed.A:inverkan 17 av 17
Jack Dahllberg

Gaius Maximus

13/5

Billdals RK

90 cm bed.A:inverkan 14 av 17
Sandra Liljestrand

Crossroads Dodge Lemona

12/5

Storås RK

LC:1 3 av 17
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

29/4

Lilla Edets RK

Granngården cup LC 2 av8

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

29/4

Lilla Edets RK

Granngården cup LD 2 av 10

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

29/4

Lilla Edets RK

LC+ A+A0 4 av 14

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

28/4

Lilla Edets RK

LD A0+A0 4 av 14

Tindra Wiik

Tynnan Bugsy

28/4

Lilla Edets RK

LD A0+A0 2 av 14

Elsa Tolf

BJerregårds Mataro

22/4

Kongahälla RS

LC:1 1 av 12

Tindra Wiik

Queen´s Daimy Princess Ramone

22/4

Kongahälla RS

LC:1 2 av 7

Elsa Tolf

BJerregårds Mataro

22/4

Kongahälla RS

LC:1 1 av 9

Tindra Wiik

Queen´s Daimy Princess Ramone

22/4

Kongahälla RS

LC:1 2 av 6

Elsa Tolf

BJerregårds Mataro

15/4

Kongahälla RS

LC:1 1 av 10

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

15/4

Kongahälls RS

LC:1 2 av 8

Cornelia Fischer

Elin Hake

Emma Sjögren

Elsa Tolf

Tindra Wiik

Dichs India

Groves Miss Ladiva

Joker

BJerregårds Mataro

Queen´s Daimy Princess Ramone

15/4

 Kongahälls RS

Bohuscupen dressyr

för ponny omgång 1

 LC:1  3 av 6

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

15/4

Kongahälla RS

LC:1 2 av 7

Johanna Stenberg

Eline Juweel

15/4

Tanums RK

90 cm, A clear round

Cornelia Fischer

Elin Hake

Ella Maj Karlman

Hanna Svensson

Tindra Wiik

Dichs India

Groves Miss Ladiva

Leika

Brydé (Goldie)

Tynnan Bugsy

8/4

Kungälvs HSK

Bohuscupen hoppning

för ponny omgång 1

LD, inverkan 4 av 10
Ella Maj Karlman Leika 8/4 Kungälvs HSK LD, inverkan  1 av 21

Tindra Wiik

Tynnan Bugsy 8/4 Kungälvs HSK LD, inverkan  1 av 10

Ella Maj Karlman

Leika 8/4 Kungälvs HSK LD, A clear round

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

8/4

Kungälvs HSK

LD, A clear round

Tindra Wiik

Tynnan Bugsy

8/4

Kungälvs HSK

LD, A clear round

Cornelia Fischer

Tor

8/4

Kungälvs HSK

LD, A clear round

Tindra Wiik

Tynnan Bugsy

2/4

Bollebygds RK

LC, A0+A0 2 faser 2 av 12

Tindra Wiik

Tynnan Bugsy

2/4

Bollebygds RK

LD, A clear round

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

2/4

Bollebygds RK

LD, A clear round

Jonna Dahlen

Sandra Liljestrand

Johanna Stenberg

Emma Zell

Juhls Pirat

Crossroads Dodge Lemona

Eline Juweel

Bailey

1/4

Tanums RK

Bohuscupen dressyr

för häst omgång 1

LC:1 4 av 8
Sandra Liljestrand Crossroads Dodge Lemona 1/4 Tanums RK LC:1 5 av 34
Emma Zell Bailey 1/4 Tanums RK LC:1 1 av 7
Sandra Liljestrand Crossroads Dodge Lemona 1/4 Tanums RK LC:1 3 av 25
Nilena Nilsson Foxy Fiona BG 31/3 Halmstads FRK 130 cm 5 av 14
Nilena Nilsson Let me jump BG 31/3 Halmstads FRK 110 cm, A clear round
Nilena Nilsson Foxy Fiona BG 30/3 Halmstads FRK 125 cm, A clear round
Louise Hult Lavendel 25/3 Göteborgs FRK 90 cm, A clear round
Louise Hult Lavendel 18/3 Göteborgs FRK 95 cm 13 av 32
Nilena Nilsson Foxy Fiona BG 8/3 Kungsbacka RK 130 cm
19 av 51
Emmely Martinsson Salsa 18/2 Nordhallands RK MSVC:1 5 av 11
Emmely Martinsson Salsa 18/2 Nordhallands RK LA:3 3 av 11

 

 

Grattis till alla duktiga ryttare 2017!

Elin Hake Groves Miss Ladiva 12/11 Kungsbacka RK LD+ 1 av 16
Elin Hake Groves Miss Ladiva 28/10 Uddevalla RF LD+ 4 av 13
Elin Hake Groves Miss Ladiva 28/10 Uddevalla RF LD 2 av 8
Sandra Liljestrand Crossroads Dodge Lemona 8/10 Stora Höga RK LB:1 4 av 17
Sandra Liljestrand Caruso 8/10 Stora Höga RK LC:1 9 av 18
Hanna Svensson Goldie 8/10 Stora Höga RK LC:1 2 av 5
Elin Hake Groves Miss Ladiva 8/10 Stora Höga RK LC:1 1 av 4
Nilena Nilsson Kandi 2/9 Ale Jennylunds RK 120 cm 1 av 17
Elin Hake Groves Miss Ladiva 2/9 Uddevalla RF LD+ 2 av 6
Elin Hake Groves Miss Ladiva 2/9 Uddevalla RF LD 2 av 4
Elin Hake Groves Miss Ladiva 13/8 Kungsbacka RK LC 3 av 8
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

12/8

Kungsbacka RK

LD+ 2 av 15
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

11/8

Kungsbacka RK

LC 4 av 9
Johanna Gustafsson

Rock on Liberton

23/7

Lilla Edets RK

MSV B:5 4 av 20
Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

23/7

Strömstads RK

130 cm 0 fel
Nilena Nilsson

Foxy fiona BG

22/7

Strömstads RK

130 cm 4 fel
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

2/7

Grevagårdens RF

LD 5 av 12
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

1/7

Grevagårdens RF

LC 2 av 15
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

1/7

Grevagårdens RF

LD 1 av 12
Karin Gillenäng

Euro Mega Media

1/7

Tjörns RK

LB:1 3 av 15
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

30/6

Grevagårdens RF

LC clear round
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

30/6

Grevagårdens RF

LD clear round
Emmely Martinsson

Salsa

18/6

Gråbo RK

MSV C:1 6 av 18
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

18/6

Sotenäs FRK

LC 1 av 3
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

18/6

Sotenäs FRK

LD 2 av 5
Johanna Gustafsson

Rock on Liberton

3/6

Billdals RK

MSV B:5 4 av 15
Emmely Martinsson

Salsa

28/5

Kungsbacka RK

MSV C:1 3 av 18
Elin Hake

Groves Miss Ladiva

20/5

Stenungsunds HRF

LC 4 av 10

Emmely Martinsson

Salsa

20/5

Nordhallands RK

LA:3 5 av 13

Lotta Reistad

Rubins Florestin

13/5

Alingsås RS

LB:2 3 av 12

Lina Karlsson

Orion

7/5

Bulycke RF

LD 9 av 25

Hanna Svensson

Goldie

7/5

Bulycke RF

LD 1 av 5

Linnea Hood

Felicia Johansson

Lina Karlsson

Hanna Svensson

Leika

Watson

Orion

Goldie

7/5

Bulycke RF

Bohuscupen Hoppning ponny omg.2

LD 8 av 13

Linnea Hood

Leika

7/5

Bulycke RF

LD clear round

Hanna Svensson

Goldie

7/5

Bulycke RF

LD clear round

Lina Karlsson

Orion

7/5

Bulycke RF

LD clear round

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

7/5

Värnamobygdens RF

130 cm 0 fel

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

6/5

Värnamobygdens RF

130 cm 0 fel

Jonna Dahlen

Sandra Liljestrand

Pernilla Molitor

Emma Zell

Juhl´s Pirat

Caruso´s Blur

Mr Elliot

Bailey

30/4

Sotenäs FRK

Bohuscupen dressyr häst omg.2

LC:1 3 av 7
Sandra Liljestrand Caruso´s Blur 30/4 Sotenäs FRK LC:1 1 av 6
Sandra Liljestrand Caruso´s Blur 30/4 Sotenäs FRK LC:1 4 av 29
Lotta Reistad Rubins Florestin 30/4 Vartofta Rid & Körsällskap MSV B:2 3 av 30
Emmely Martinsson Salsa 30/4 Norra Älvsborgs RK LA:3 2 av 12
Emmely Martinsson Salsa 30/4 Norra Älvsborgs RK  MSV C:1  4 av 19

Elin Hake

Linnea Hood

Lina Olsson

Hanna Svensson

Groves Miss Ladiva

Leika

Orion

Goldie

9/4

Billdals RK

Bohuscupen hoppning ponny omg.1

LD

9 av 13

Linnea Hood

Leika

9/4

Billdals RK

LD

1 av 5

Elin Hake

Groves Miss Ladiva

9/4

Billdals RK

LD

clear round

Lina Olsson

Orion

9/4

Billdals RK

LD

clear round

Linnea Hood

Leika

9/4

Billdals RK

LD

clear round

Anna-Karin Fahler

Watson

2/4

Stora Höga RK

LC:1

8 av 31

Anna-Karin Fahler

Watson

2/4

Stora Höga RK

LC:1

7 av 28

Nilena Nilsson

Kandi

2/4

Halmstads FRK

130 cm

15 av 39

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

1/4

Halmstads FRK

120 cm

clear round

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

31/3

Halmstads FRK

120 cm

clear round

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

12/3

Kungsbacka RK

125 cm

clear round

Cajsa Kling

Farouk v/h Ijzeren Lindenhof

11/3

Ängelholms RF

90 cm

clear round

Nilena Nilsson

Kandi

11/3

 Kungsbacka RK

 130 cm

 0 + 8

 

 

Grattis till alla duktiga ryttare 2016!

Nilena Nilsson

Kandi

27/11

Kungsbacka RK

120 cm

23 av 94

Lotta Reistad

Rubins Florestin

20/11

Stenungsunds RK

MSV C:1

3 av 11

Hanna Bäckevik

Ludvique

20/11

Stenungsunds RK

LA:3

3 av 15

Nilena Nilsson

 Gerhardus

 29/1

Trollhättans FRK

 110 cm

 1 av 19

 Nilena Nilsson   Foxy Fiona BG  15/10  Lidköpings RK
 120 cm 1 av 34

Emmely Martinsson

Salsa

 

Lerumortens RF

LB:1

2 av 34

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

26/8

Bollebygds RK

120 cmDet här var 3:e nollan så nu är de klara för 5 års championatet på Flyinge.

1 av 18

Linda Ramström

Pegasus

13/8

Gunnesby HSK

LA:1

6 av 25

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

7/8

Lilla Edets RK

120 cm

1 av 11

David Persson

Gerhardus

5/8

Lilla Edets RK

100 cm

1 av 16

Camilla Persson

 Skylarks Crossroads E

31/7

Orust RK

 LA:3

 3 av 11

Jenny Gillvén Minigårdens Ronja Rövardotter  23/7  Sotenäs FRK
 LB:1 2 av 6

Nilena Nilsson

Foxy iona BG

17/7

Göteborgs HSK

120 cm

14 av 39

Camilla Persson

Skylarks Crossroads E

3/7

Tjörns RK

LA:3

4 av 19

Linda Ramström

Pegasus

3/7

Tjörns RK

LB:3

1 av 26

Isabell Lundberg

Shaad

19/6

Spekeröds RK

Lagtävlan för ponnyallsvenskan

1 av 11

Johanna Gustafsson

Rock on Liberton

18/6

Spekeröds RK

MSVC:1

4 av 16

Isabell Lundberg

Shaad

6/6

Billdals RK

LA:P1

3 av 10

Jenny Gillvén Minigårdens Ronja Rövardotter   6/6 Billdals RK  LB:1 1 av 6

Sylvie Quenét

Barossa

18/5

Lilla Edets RK

LA:1

6 av 14

Emmely Martinsson

Salsa

18/5

Lilla Edets RK

LB:1

3 av 18

Johanna Gustafsson

Rock on Liberton

15/5

Onsala RF

MSV C:1

1 av 33

Sonja Colmsjö

Benborgs Kira

15/5

Valsängs RF

LD bed A:inverkan

2 av 5

Sonja Colmsjö

Benborgs Kira

15/5

Valsängs RF

LD bed.A

clear round

Linnea Hood

Leika

15/5

Valsängs RF

LD bed.A

clear round

Nilena Nilsson

Foxy Fiona

14/5

Wermland Equestrian Games

120 cm bed A

clear round

Johanna Gustafsson

Rock on Liberton

7/5

Borås FRK

MSV B:4

4 av 27

Sandra Liljestrand

Caruso´s Blur

8/5

Kongahälla RS

LC:1

2 av 16

Erika Benjaminsson

Mr Elliot

8/5

Kongahälla RS

LC:1

6 av 16

Lotta Reistad

Mynta L

8/5

Kongahälla RS

LC:1

1 av 21

Sandra Liljestrand

Caruso´s Blur

8/5

Kongahälla RS

LC:1

6 av 35

Isabell Lundberg

Shaad

7/5

Lysekils Rf

LAP:1, Kat D

4 av 9

Jenny Gillvén

Minigårdens Ronja Rövardotter

7/5

Lysekils RF

LA:1, Kat C

2 av 6

Caroline Anjemark

Killoughey Faith Boy

7/5

Lysekils RF

LB:1, Kat D

3 av 6

Jenny Gillvén

Minigårdens Ronja Rövardotter

7/5

Lysekils RF

LB:1, Kat C

1 av 3

Caroline Anjemark

Killoughey Faith Boy

1/5

Valsängs RF

LC:1, Kat D

2 av 10

Isabell Lundberg 

Shaad

30/4 

Torslanda RK 

Lagtävlan för ponnyallsvenskan

2 av 22

Jenny Gillvén

Minigårdens Ronja Rövardotter

30/4

Torslanda RK

LA:1, Kat C

3 av 8

Nilena Nilsson

Gerhardus

24/4

Alleby RK

90 cm

clear round

Sonja Colmsjö

Elin Hake

Linnea Hood

Isabell Lundberg

Hanna Svensson

Benborgs Kira

Leika

Miss Ladiva

Shaad

Thyroler Jacob

17/4

Uddevalla RF

Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1

LD, A:inverkan

8 av 12 lag

Linnea Hood

Leika

17/4

Uddevalla RF

LD, A:inverkan

1 av 5

Elin Hake

Miss Ladiva

17/4

Uddevalla RF

LD, A:inverkan

5 av 13

Sonja Colmsjö

Benborgs Kira

17/4

Uddevalla RF

LD, A:inverkan

2 av 3

Johanna Gustafsson

Rock on Liberton

16/4

Spekeröds RK

MSV C:2

2 av 14

Lotta Reistad

Mynta L.

10/4

Stora Höga RK

LC:1

1 av 22

Sandra Liljestrand

Carusos Blur

10/4

Stora Höga RK

LC:1

3 av 14

Pernilla Molitor

Zegert

10/4

Stora Höga RK

LC:1

4 av 14

Pernilla Molitor

Sandra Liljestrand

Emma Zell

Erika Benjaminsson

Jonna Dahlen

Zegert

Carusos Blur

Bailey

Mr Elliot

Juhls Pirat

10/4

Stora Höga RK

Bohuscupen omg.1

LC:1

4 av 7 lag

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

16/3

Kungsbacka RK

110 cm

clear round

Nilena Nilsson

Kandi

5/3

Lidköpings RK

Dubbelnolla i 120 cm

39 av 94

 

 

Grattis till alla duktiga ryttare 2015!

 Emmely Martinsson

Salsa

 15/11

 Göteborgs FRK

 LB:3

5 av 33

Nilena Nilsson

Kandi

13/11

Grevagårdens RF

130 cm

16 av 76

Linda Ramström

Pegasus

4/10

Clarebergs RK

LA:1

4 av 17

Caroline Anjemark

Killoughey Faith Boy

20/9

Storås RK

LC:1

2 av 5

Ingela Hedman

Intenzo

20/9

Grevagårdens RF

MSV C:1

8 av 20

Linda Ramström

Pegasus

13/9

Uddevalla RF

LA:1

6 av 19

Ingela Hedman

Helén Marijnissen

Camilla Persson

Sylvie Quenet

Intenzo

Benedikt

Skylarks Crossroads E

Barossa

6/9

Stora Höga RK

Div. II dressyr omg.1

LA:1

4 av 9

Ingela Hedman

Intenzo

6/9

Stora Höga RK

LA:1

7 av 31

Linda Ramström

Pegasus

6/9

Stora Höga RK

LA:1

4 av 22

Hanna Bäckevik

Chilli

16/8

Spekeröds RK

LB:2

2 av 25

Nilena Nilsson

Foxy Fiona BG

31/7

Lilla Edets RK

100, A

1 av 38

Isabell Lundberg

Shaad

6/7

Färgelanda RK

LA:1

1 av 4

Nilena Nilsson

Kandi

28/6

Ale-Jennylunds RK

1,30 Dubbelnolla!!

3 av 15

Hanna Bäckevik

Filippus

6/6

Ale-Jennylunds RK

MSV B:2

4 av 13

Isabell Lundberg

Shaad

6/6

Frillesås rid och körklubb

LA:1

1 av 4

Camilla Persson

Skylark Crossroads E

6/6

Ale-Jennylunds RK

LA:3

7 av 28

Tilde Olsson

Thyroler Jacob

31/5

Tjörns RK

LD, A:inverkan

3 av 9

Tilde Olsson

Groves Miss Ladiva

31/5

Tjörns RK

LD, clear round

Clear round

Hanna Bäckevik

Filippus

24/5

Trollhättans FRK

MSV C:1

6 av 23

Marika Skoglund

Hipson

17/5

Uddevalla RF

LC:1

1 av 19

Ingela Hedman

Intenzo

6/5

Göteborgs FRK

LA:3

4 av 12

Cajsa Kling

Ma Belle

3/5

Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning

för ponny omg.2

LD, A:stil

1 av 7

Erika Benjaminsson

Cornelia Fischer

Cajsa Kling

Tilde Olsson

Leika

Benborgs Kira

Ma Belle

Jacob

3/5

Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning

för ponny omg.2

LD, lagplacering

4 av 10

Erika Benjaminsson

Leika

3/5

Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning

för ponny omg.2

LD, clear round

Clear round

Cornelia Fischer

Benborgs Kira

3/5

Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning

för ponny omg.2

LD, clear round

Clear round

Cajsa Kling

Ma Belle

3/5

Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning

för ponny omg.2

LD, clear round

Clear round

Malin Aronsson

Sandra Liljestrand

Johanna Stenberg

Emma Zell

Euro Mega Media

Mr Elliot

Eline Juweel

Bailey

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

Lagplacering

2 av 9

Malin Aronsson

Euro Mega Media

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

LC:1, privathästar, individuell start i lagklassen

1 av 33

Sandra Liljestrand

Mr Elliot

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

LC:1, lektionshästar, individuell start i lagklassen

1 av 5

Emma Zell

Bailey

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

LC:1

12 av 37

Helén Marijnissen

Benedikt

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

LC:1

6 av 37

Hanna Bäckevik

Othello K

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

LC:1

5 av 37

Malin Aronsson

Euro Mega Media

26/4

Stora Höga RK

Bohuscupen dressyr för häst omg. 2

LC:1

3 av 37

Nilena Nilsson

Kandi

19/4

Kungsbacka RK

1,30 bed A:0/A:0

12 av 25

Nilena Nilsson

Kandi

18/4

Kungsbacka RK

1,30 bed. A:0

19 av 77

Erika Benjaminsson

Cajsa Kling

Pernilla Molitor

Tilde Olsson

Leika

Ma Belle

Ella

Groves Miss Ladiva

6/4

Tanums RK

Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1

Lagklassen

4 av 11

Cajsa Kling

Ma Belle

6/4

Tanums RK

Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1

LD, A:stil

1 av 5

Cajsa Kling

Ma Belle

6/4

Tanums RK

Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1

 LD, clear round

Clear round

 Tilde Olsson

Groves Miss Ladiva

6/4

Tanums RK

Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1

 LD, clear round

Clear round

Anna-Karin Fahler

Elliot

5/4

Orust RK

Bohscupen dressyr för häst omg.1

Placerade sig individuellt i klassen för privathästar, LC:1

9 av 33

Sandra Liljestrand

Carusos Blur "Curre"

5/4

Orust RK

Bohscupen dressyr för häst omg.1

Placerade sig individuellt i lagklassen för Lektionshästar, LC:1

2 av 6

Nilena Nilsson

Kandi

29/3

Lidköping

Dubbelnolla i 1,20

13 av 56

Nilena Nilsson

Alice

7/3

Lidköping

Alice var dubbelnolla i 1,20. Gick även ett 1,30 för första gången sen hon fick föl med ett nedslag på första hindret.

20 av 100

 

 

Grattis alla duktiga ryttare 2014:

 

Grattis till Nilena och Kandi

Kandi var felfri i 1,30 i Lilla Edet o kvalade klart till Breeders Trophy. Har även hunnit vara med på champion of the youngsters där vi var felfria första dagen :)Nilena

Grattis till:

Johanna Gustafsson och Rock on Liberton med många fina placeringar

  • LB:1 med en 1:a placering på 73,2%  Ale-Jennylunds ridklubb 26/7och kom 7a på 65,4%
  • LB:1  med en 2a placering 69,31% den 16/7 Lilla Edet
  • LB:2 med en 4e placering 69,33% 17/7 Lilla Edet
  • 2a i Kopparcupen "summer dressage festival 2014

 

Johanna Gustafsson och Rock on Liberton ekipagets första tävling resulterade till två 2:a placeringar LC:1 och LB:1

Många bra ritter av Stora Höga ryttare denna tävlings så grattis till

Ingela Hedman och Intenzo på en 3:e placering LB:1

Kajsa Kling och Max på en 5:e placering LB:1

Tävlingen hölls på Tjörns Ridklubb 28 juni

 

Grattis till:

Isabell Lunderg och Shaad tävlande i Frillesås LB:1 och placerade sig på en 2:a plats av 14 startade på hela 92,069%

 

Grattis till:

Ingela Hedman och Intenzo tävlande LB:3 på Göteborg Hästsportklubb 1 juni och placerade sig på en 2:a plats av 14 startade på 69,24%

 

Grattis till:

Nilena Nilsson och Kandi som tävlande på Lilla Edets Ridklubb 24 maj och blev 1:a av 24 starter på 120, A

 

KM juniorer för lektionshäst:

- Cajsa Kling - Max (Junior)

- Catarina "Cattis" Oveborn - Elliot (Senior)

 

KM Privathäst

- Lotta Reistad - Rubins Florestin (Senior, Häst)

 

Grattis alla duktiga ryttare 2013:

Grattis till Klubb mästarna:

  • på lektionshäst

Linda Gustafsson & Felix (Senior)

Olivia Andrews & Max (Junior)

  • på privathäst:

Karin Hulling & Wildberry (Ponny)

Hanna Bäckevik & Rubins Florestin (Häst)

 

Grattis till:

Karin Hulling, Isabell Lundberg och Elin Hellström blev alla placerade under Bohuscupen omg 2 ponny dressyr. Tävlingen hölls i Alleby och laget kom på en delad 3:e plats.

 

Grattis till:

Isabell Lundberg och Shaad

Som placerade sig på en 6:e plats i LC:1 i både förklass och lagklass för Bohuscupen på Stora Höga 7 april.

 

2012:

Grattis till:

Elin Klenfeldt och Caramis

1:a i La.1 med 65% regionalt på Uddevalla ryttarförening med Carmis den 27/10.
Och 3:a på Strömstads ridklubb i La:1 med 59,221% den 6/10.
Och 3:a på Kongahälla i Lb:1 med 67,24% den 9/9

 

DIV II Laget Häst Dressyr som vann i Strömstad RK bäst för dagen och stod därmed som segrare av cupen.
Vi red: Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand, Therese Rutgersson & Wait and See, Elin Johansson & Laredo, Sandra Pettersson & Hilbek

Placerade sig gjorde Therese Rutgersson & Wait and See som blev 1:a, Elin Johansson & Laredo tätt därefter och blev 2:a

 

Lotta Reistad & Rubins Florestin som placerade sig 3:a i LB:1 Ljungskile

på 68%.

 

DIV II Laget som vann i Munkedals RK

Vi red: Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand, Therese Rutgersson & Wait and See, Elin Johansson & Laredo

Placerade i förklassen gjorde  Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand 2:a på 69 % LA:1 och 3:a Therese Rutgersson & Wait and See 67 %
Placerade i lagklassen gjorde Therese Rutgersson & Wait and See 3:a med 65% och Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand kom 5:a med 64% LA:1

 

Karin Hulling och Wild Berry som placerade sig på en 2:a på LB:1 med 62% och i lagklassen 1:a på LB:1 med 68 % på Tanums Rk.
Laget kom 3:a av 8: lag.

 

Karin Hulling och Wild Berry som placerade sig på en 1:a på LB:1 och 3:a på LA:1 på hemma tävlingen

Isabell Lundberg & Shaad som kom 1:a i LB:1 på hemma tävlingen.

 

Grattis till:

Karin Hulling och Wild Berry som placerade sig på en 2:a plats och de fick 67;93% LB:1 i Ljungskile.

 

Grattis till:

Karin Hullin & Wildberry som placerade sig 2:a

Elin Klenfeldt & Caramis som placerade sig 3:a

i förklassen Bohuscups finalen.

Elin Klenfeldt & Caramis som placerade sig 2:a

Karin Hullin & Wildberry som placerade sig 4:a

i lagklassen på Bohuscup finalen i Sotenäs.

Laget kom på en 2:a plats för dagen och totalt kom de 3:a av 15 lag.

I laget red Karin Hullin & Wildberry, Elin Klenfeldt & Caramis, Alva Hardingz & Lovis. Bra jobbat tjejer.

Bohuscup ponny 2012

 

Grattis till

Hanna Bäckevik & Othello K som placerade sig 5:a i Strömstad 13 maj.

Bohuscupen Häst. Laget kom 3:a för dagen. Hela resultetet

 

Grattis till

Elin Klenfeldt & Caramis som placerade sig 1:a

och Karin Hullin & Wildberry som placerade sig 3:a

i förklassen BC Ponny Dressyr

 

Karin Hullin & Wildberry som placerade sig som blev 1:a i lagklassen.

LAGET KOM ETTA!

Karin Hullin & Wildberry, Elin Klenfeldt & Caramis, Alva Hardingz & Lovis

De tävlade den 6 Maj i Lysekil Bohuscupen ponny dressyr

 

Grattis till

Hanna Bäckevik & Othello K som placerade sig 4:a

och Marika Skogglund & Glora som placerade sig 5:a.

Bohuscupen Häst på Valsäng 29 april.

Laget placerade sig som delad 1:a i laget red

Hanna Bäckevik & Othello K, Marika Skogglund & Glora, Jennie Svensson & Champis

 

Grattis till Helena Högström & Florés Biene som blev 2:a på GFRK i dressyr serien LB

 

2011:

 

Grattis till
Ida Sandén & Julius Caesar
som vann både Medelsvår B:3 & Medelsvår C:1.

Carina Sandén & Bergs Baronessa som fick en 4:e plats i Medelsvår B:3.
De tävlade på Stenungsunds RK 30 oktober.

 

Grattis till Sandra Pettersson & Hilbek som placerade sig 7:a i Div II finalen på Billdals RK (LA:4) den 23 oktober.

 

Grattis till de placerade Stora Höga ryttare

Lagklassen Ponny 15 okt:

3:a Karin Hulling & Wild Berry

Lagklassen Häst 16 okt:

2:a Sigrid Clementz - Golden Franz Ferdina

Div II Dressyr på Munkedals RK

 

Stort grattis till de placerade Stora Högar ryttare:
Förklassen:
1:a Elin Johansson - Laredo
4:a Sigrid Clementz - Golden Franz Ferdinand

Lagklassen:

4:a Sigrid Clementz - Golden Franz Ferdina

Div II Häst Dressyr på Tjörns RK 2 oktober

 

Grattis till Karin Hulling och WildBerry som placerade sig 4:a i förklassen Bohuscupen Ponny dressyr på Alleby RK 22 maj.

 

Grattis till Alexandra Liljeqvist och Boniara som placerade sig i förklassen
Grattis till Johan Brinkhoff och Emelie som placerade sig i lagklassens lektions ekipage Bohuscupen på hemma plan, Ponny Dressyr 8 maj.

 

Grattis till Ida Sandén och Julius Ceasar som kom på en 3:e plats
Grattis till Johanna Gustafsson och Zermat som kom på en 5:e plats
i Bohus Cupen hoppning den 8 maj arrangerad av Kongahälla Ridsällskap

 

Grattis till Div 1 Dressyr häst laget som fick en 3:e placering på Bulycke 1/5
Grattis till Ida Sanden och Julius Ceasar kom på en 6:eplats i förklassen
Grattis till Johanna Gustafsson och Zermat som kom på en 4:e plats i lagklassen.

 

Grattis till Ingela Hedman och Gloria som placerade sig som 2:a i både förklass och lagklass. Kerstin Larsson och Deily Fortuna placerade sig 10:a i förklassen och 6:a i lagklassen
i Bohuscupen Dressyr för häst 1/5 på Valsängs RF. Laget var 3:a för dagen.

 

Grattis till Ingela Hedman och Gloria som placerade sig på en 8:e plats i förklass och en 5:e plats i lagklassen på Bohuscupen Dressyr för häst på Orust RK den 17 april. 

 

Grattis till Lotta Reistad och Rubins Florestin till er vinst Dressyr för häst på Clarebergs RK den 17 april.

GRATTIS till Johanna GustafssonZermat som fick en 2:a placering av 15 ryttare i helgens lagklass Div I dressyr omg.1 för häst som anordnades av Kungälvs HSK.

 Prisutdelning häst hoppning Alleby

GRATTIS till Sandra PetterssonSpanggaards Liberty som placerade sig 7:a och Calle BrinkhoffLeo som placerade sig 8:a i samma klass av 38 starter. De placerade sig i lagklassen i Bohuscupen hoppning för häst omg.1 på Alleby RK. Hopplaget kom precis utanför placering på 4:e plats endast 0,5 poäng efter 3:an.

(Ellinor Strömbäck från Stenungsunds HRF vann klassen.)

1:a Bulycke RF

2:a Billdals RK

3:a Kongahälla RS

4:a Stora Höga RK

11:a Stenungsunds HRF

 


 

Uppdaterad: 21 MAJ 2018 09:28

i STORA HÖGA

 

 

 

Mitronic

 

MR

 

 

 

SH-GOLV

 

Stena_Logo_Tagline

 

 

uklum

Postadress:
Stora Höga RK - Ridsport
Smundstorp 214
44493 Spekeröd

Kontakt:
Tel: +46303777995
E-post: personal@storahogari...

Se all info