Hoppa till sidans innehåll

Det är vi som tävlar lag


Det finns alltid plats för fler i våra lag så hör gärna av dig om du är intresserad av att vara med. Maila This is a mailto link

 

2019

  • Bohuscupen ponny dressyr
    Lagledare:
    Maria Hake

Hilda Akervall, Ebba Granell, Elin Hake, Johanna Pettersson och Elsa Wallin.

  • Bohuscupen häst dressyr
    Lagledare:
    Lotta Reistad

Malin Aronsson, Jonna Dahlen, Emma Eriksson, Wilma Reistad och Emma Sjögren.

  • Bohuscupen ponny hoppning, 2 lag
    Lagledare:
    Nina Rasmusson & Erika Jannesson

Hilda Akervall, Alicia Ambjörnsson, Alice Braw, Ebba Granell, Leah Granlund, Cornelia Fischer, Vilma Hedenvik, Ella Maj Karlman, Vendela/Carmen Liljeblad, Agnes Persson, Johanna Pettersson, Tindra Wik, Elsa Wallin och Agnes Åberg. 

  • Bohuscupen häst hoppning
    Lagledare:
    Nina Rasmusson

Jack Dahlberg, Erika Jannesson, Cajsa Kling, Johanna Stenberg och Hanna Svensson.

  • Div II ponny dressyr
    Lagledare:
    Maria Hake

Hilda Akervall, Ebba Granell, Elin Hake, Johanna Pettersson och Elsa Wallin.

  • Div II ponny hoppning, 2 lag
    Lagledare:
    Nina Rasmusson

Hilda Akervall, Alicia Ambjörnsson, Ebba Granell, Disa Steiner, Cornelia Fischer, Tyra Hagman, Johanna Pettersson, Tindra Wik, Elsa Wallin och Maja Alfredsson. 

 

 

2018

  • Div II häst hoppning
    Lagledare:
    Nina Rasmusson

Jack Dahlberg, Louise Hult, Cajsa Kling, Lisa Rasmusson och Johanna Stenberg.

  • Div II ponny hoppning
    Lagledare:
    Nina Rasmusson

Alice Braw, Cornelia Fischer, Ella Maj Karlman, Elsa Wallin och Tindra Wik.

  • Bohuscupen ponny hoppning
    Lagledare:
    Maria Hake

Alice Braw, Cornelia Fischer, Ebba Granell, Elin Hake, Ella Maj Karlman, Hanna Svensson och Tindra Wik.

  • Bohuscupen ponny dressyr
    Lagledare: Maria Hake

Cornelia Fischer, Ebba Granell, Elin Hake, Elsa Tolf, Emma Sjögren och Tindra Wik.

  • Bohuscupen häst hoppning
    Lagledare: Nina Rasmusson

Jack Dahlberg, Louise Hult, Erika Jannesson, Linn Ohlander och Johanna Stenberg.

  • Bohuscupen häst dressyr
    Lagledare: Ylwa Fischer

Sandra Bengts Henriksson, Jonna Dahlén, Sandra Liljestrand, Johanna Stenberg och Emma Zell.

 

2017

  • Bohuscupen ponny hoppning
    Lagledare: Maria Hake

Elin Hake, Linnea Hood, Lina Karlsson och Hanna Svensson.

 

  • Bohuscupen häst dressyr
    Lagledare: Anna-Karin Fahler

Emma Zell, Pernilla Molitor, Sandra Liljestrand, Jonna Dahlén och Marie Svensson.

 

2016

  • Bohuscupen ponny hoppning
    Lagledare: Maria Hake

Caroline Anjemark, Elin Hake, Isabell Lundberg, Linnea Hood, Hanna Svensson och Sonja Colmsjö.

 

  • Bohuscupen häst dressyr
    Lagledare: Anna-Karin Fahler

Emma Zell, Pernilla Molitor, Sandra Liljestrand, Jonna Dahlén och Erika Benjaminsson.

 

2015

  • Div II Dressyr häst
    Lagledare: Sylvie Quenet

Sylvie Quenet, Sofia Dahlström?,

 

  • Bohuscupen ponny hoppning
    Lagledare: Ylwa Fischer

Erika Benjaminsson, Cornelia Fischer, Cajsa Kling, Pernilla Molitor, Tilde Olsson, 

 

  • Bohuscupen häst dressyr
    Lagledare: Anna-Karin Fahler

Nathalie Ericson, Anna-Karin Fahler, Sandra Liljestrand, Johanna Stenberg, Emma Zell, Malin Aronsson

 

2014

  • Bohuscupen ponny hoppning
    Lagledare: Eva-Marie

Cajsa Kling, Pernilla Molitor, Saga Ruckman, Emelie Ohlsson, Isabell Lundberg 

  • Div II häst dressyr
    Lagledare: Sofia

Lotta Reistad, Sylvie Quénet, Karin Gillenäng, Sofia Dahlström

 

2013

  • Bohuscupen ponny dressyr
    Lagledare: Anna

 Saga Ruckman, Kristin Hulling, Alva hardingz, Isabell Lundberg

  • Div 1 Häst Dressyr
    Lagledare:
    Johanna

Intresserade: Johanna Gustafsson, Sandra Pettersson, Therese Rutgersson

 

2012

  • Bohuscupen ponny dressyr

Lagledare: Camilla Hulling

Intresserade: Alexandra Liljeqvist, Karin Hulling, Elin Klenfeldt, Freja Fägersten

För tillfället kan inte ridklubben inte skicka med någon ponny på tävling.

 

  • Bohuscupen häst dressyr

Lagledare: Kristina Nyström med hjälp av Marika Skoglund och Åsa Bäckevik

Intresserade: Åsa och Hanna Bäckevik, Cecilia Nyström, Emmely Martinsson, Marika Skoglund, Johanna Stenberg,

 

2011

Bohuscupen Häst Hoppning

Lagledare: Charlotte Brinkhoff

Calle Brinkhoff   Leo  
Sandra Pettersson   Spanggaards Liberty  
Emmelie Martinsson    Woodo  
Ida Sanden    Julius Ceasar  
Johanna Gustafsson    Zermat  

 

Bohuscupen Häst Dressyr

Lagledare: Ingela Hedman

Malin Pettersson   Rip's Galant
Kerstin Larsson   Deily Fortuna
Ingela Hedman   Gloria
Jessica Karlsson   Benjamin
     

 

Div 1 Häst Dressyr

Lagledare: Mamma Sanden

Johanna Gustafsson   Zermat
Ida Sanden   Julius Ceasar
Elin Johansson   Stampe

 

Bohuscupen Ponny Dressyr

Lagledare: Camilla Hulling

Karin Hulling   Wild Berry D
Johan Brinkhoff   Emelie C
Alexandra Liljekvist   Boniara B
Tilde Hellström   Bomerang D
Uppdaterad: 04 MAR 2018 17:00 Skribent: Inger Bengts

i STORA HÖGA

 

 

 

Mitronic

 

MR

 

 

 

SH-GOLV

 

Stena_Logo_Tagline

 

 

uklum

Postadress:
Stora Höga RK - Ridsport
Smundstorp 214
44493 Spekeröd

Kontakt:
Tel: +46303777995
E-post: personal@storahogari...

Se all info